Автобусні тури

СВІТ З ВІКНА АВТОБУСА

Ці досить відверті поради – для тих, хто вперше вирушає автобусом по Європі.

Якщо Ви обрали автобусний тур, це означає, що Вас не лякає тривалість переїздів та монотонна зміна пейзажів за вікном. А також, що ви готові миритись з необхідністю протягом трьох чи більше діб жити по єдиному для всієї екскурсійної групи графіку, рахуючись з колективними вподобаннями, а також слабкостями і недоліками своїх попутників…Загалом, Ви легкі на підйом, поблажливі та терплячі, вмієте бачити дещо цікаве в самих звичайних речах і можливість задовольнити свій інтерес цінуєте вище за комфорт.
Саме ці якості Вам і знадобляться у мандрівці.

Жодної релаксації з самого початку! Перше ж випробування на міцність чекає на Вас одразу після висадки із потягу, на якому Ви вирушите в прикордонні міста для проходження прикордонного контролю.

Скоріш за все, Ви дістанетесь туди рано вранці, І одразу ж опинитесь мимоволі втягнуті в гру «Хто скоріше?». Адже практично одночасно з Вами прибули «конкуренти» – інші туристичні групи, яким також доведеться перетинати кордон. Тому Ваше завдання – рано прокинутись, швидко зібратись, оперативно знайти, виходячи з вагону, свою групу, моментально добігти разом зі всіма (та з багажем!) до автобуса і плюхнутись на своє сидіння. Далі естафетна паличка в боротьбі за лідерство на 10-15-хвилинному шляху до прикордонного пункту (в допустимих, звичайно, межах) переходить до водія.

Якщо все пройшло оперативно, Ваш автобус буде в черзі один з перших! Тим не менш, ви можете затриматись тут на декілька годин і у Вас довго не буде можливості поснідати. На цей випадок припасіть шоколадку з горіхами.

І ось прикордонні пункти пройдені і вояж розпочався по-справжньому.

Через деякий час автобус зробить зупинку, щоб ви мали можливість сходити до вбиральні, поснідати, щось купити в дорогу, поміняти гроші. Скористайтесь запропонованими послугами. Не спокушайтесь тим, що автобус оснащений прибором для кип’ятіння води і туалетом. Більшість водіїв не люблять кип’ятити воду для туристів (весь Ваш запас пакетних супчиків може виявитися не доцільним)а в заповітну кабінку пускають тільки переодягтися або ж ….в самому-самому крайньому випадку. Місцеві гроші Вам знадобляться обов’язково, у тому числі на зворотню дорогу, тому що в європейських країнах, на Вашому закордонному маршруті, практично немає безкоштовних туалетів, а євро за таку послугу приймають не у всіх країнах. До речі, постарайтеся ще до подорожі дізнатись систему перерахування усіх необхідних в дорозі валют. Інакше ризикуєте по недосвідченості купити у хитрого торговця за чотири євро пляшку води, яка по всій Європі коштує всього два!

Ретельно і завчасно продумайте, які речі Ви залишите у багажному відділенні, а що візьмете з собою в автобус. За час дороги погода може суттєво змінитись. По Варшаві будете гуляти у футболці, а через декілька годин в Берліні може знадобитись куртка. Просити водія відкрити багажник, шукати свою валізу…Клопітно, та й часу немає.

Влітку не буде зайвим прихопити легкий поліетиленовий плащ. Під час дощу Вам будуть заздрити!

Більш-менш теплі речі необхідні для прогулянок на корабликах по річкам і каналам, від яких віє прохолодою навіть в спекотний день. Потрібні вони й для підйому на Ейфелеву вежу в Парижі: там, на висоті, завжди вітер, а вечорами просто холодно.

В дорозі передбачені зупинки для різних цілей –фотографування, невеликих прогулянок, купівлі сувенірів та ін. Намагайтеся вкладатись в час, відведений для кожної стоянки. Річ навіть не в тому, що постійними запізненнями ви можете накликати на себе нелюбов попутників. В Європі графік руху кожного туристичного автобуса відстежується спеціальними приборами. Правила безпеки вимагають, щоб кожну добу він відстоювався не менше дев’яти годин поспіль. Водії не можуть порушувати цей порядок чи надолужувати час, втрачений через неорганізованість туристів, шляхом перевищення швидкості – і те, і інше загрожує великими штрафами. Це означає: чим більше часу ви втрачаєте в дорозі, тим пізніше приїжджаєте на ночівлю в готель і тим пізніше відправляєтесь зранку на екскурсії (деякі з них можуть і зірватись)

Майже напевно, відчувши смак автобусних пригод, ви знову повернетесь туди, де ще не встигли побувати. В інший час, з іншою групою, сподіваємось що за допомогою нашої туристичної фірми «Еліта-Тур». Але обов’язково на автобусі!…