Автобусні тури

АВТОБУСНИЙ ТУР – ЧОМУ Б І НІ?

В цій статті ми розглянемо один із способів подорожі. Мова піде про автобусні тури, і про те, наскільки Ви готові до такого незвичайного способу проведення літнього дозвілля, наскільки він Вам взагалі підходить, а також, що саме варто розуміти під автобусним туром…

Часто автобусний тур можна порівняти з екстримом, особливо якщо Ви збираєтесь здійснити переїзд від Каіру до Йорданської Петри. А ось поїздку на ЛАЗі з оглядом київських пам’яток, скоріше, можна назвати екскурсією. Автобусний тур має на увазі поїздку на сучасному, комфортабельному транспорті по чудовим європейським дорогам. Розуміється, автобус має бути обладнаний зручними кріслами, мати великі вікна і можливість покривати великі відстані по наступним країнам: Угорщині, Словаччині, Польщі, Чехії, Німеччині, Іспанії, Італії, Франції, Фінляндії, Швеції, Прибалтійським країнам та ін.. А також здійснювати проїзд через тунель під Ла-Маншем, і проїхати через всю Англію. В цілому, домовимося під автобусним туром мати на увазі  поїздку по Європі. І хоча всім відомо що Європа і Азія межують по Уральським горам, домовимось рахувати кордоном лінію, яка розділяє європейські країни з країнами минулого соцтабору. І в першу чергу, поговоримо про переваги і достоїнства подорожей на автобусах, розглядаючи їх з позитивної сторони, і відмічаючи всі можливі незручності такої подорожі. Умовно, туризм можна розділити на цивілізований, чи організований туризм і дикий туризм, який в свою чергу підрозділяється на власне дикий, під час якого група чи один подорожуючий організовує все самостійно, і напівдикий туризм, під час якого частину турбот бере на себе компанія-організатор. Дикий туризм, як правило, майже завжди пов’язаний з природою. Це може бути, наприклад, кінний похід, або сплав на плотах чи байдарках. Він вельми різноманітний, оскільки яких-небудь критеріїв відпочинку, прийнятих для всіх, просто не існує, а фантазія туристів майже не має меж…І, не дивлячись на повну відсутність зручностей , такий відпочинок може бути ексклюзивним і достатньо дорогим, оскільки нерідко потребує найму на час подорожі провідника із числа місцевих жителів, єгеря під час сафарі, або навіть літака з пілотом…Однак в основному цей вид відпочинку не потребує великих вкладень. Певні обмеження має й цивілізований туризм. Місця відпочинку мають володіти розвиненою інфраструктурою, яка забезпечить туристу відповідний рівень сервісного обслуговування і розваг, незалежно від того, чи це відпочинок в горах, на морі чи поїздка з оглядом пам’яток. Організований турист повинен всього лише обрати місце, де йому хочеться відпочити і спосіб, щоб дістатись цього місця. Варіантів, як ви розумієте, може бути декілька, і як добиратись – морем, в повітрі чи на потягу чи автобусі – вирішувати тільки вам.

Ми не будемо детально розглядати морські та річні круїзи, оскільки основний відпочинок проходить на судні, і має певну специфіку. Швидкістю прибуття вельми хороший авіа тур. Однак висока вартість і відсутність дорожніх вражень змушує задуматись про альтернативний варіант. Так як в даній статті ми домовились вести мову тільки про тури в Європу, то цілковито зрозуміло, що більш за все вони підходять людям з браком вільного часу, або тим, кого цікавить те чи інше місце відпочинку, як об’єкт вивчення або по іншим причинам. Тим, хто боїться літати, переважно подорожувати потягом. Він дешевший, хороший безліччю дорожніх вражень і звичайними поїздними задоволеннями. Втім, кількість з’їденого в дорозі, по вартості наближує поїздку в потязі до перельоту на авіалайнері. Більше всього пам’яток в віконце можна роздивитись під час автобусних турів. Головне в автобусних турах, це захоплюючий відпочинок, якими є самі переїзди до місць зупинок, особливо, якщо говорити про екскурсії по всій Європі, із зупинками у великих містах – столицях різних країн. Дехто не занадто полюбляє автотранспорт. Під час поїздки душно, тісно, запросто може укачати, мотор постійно гуде під вухом. Цілком вірно, навіть на комфортабельному автобусі може укачати, але це тільки до українського кордону. Ну а мотор сучасного автобусу ледве чутний і звук його можна порівняти з шелестом потоку повітря з кондиціонеру. Одним із недоліків автобусного туру називають його груповий характер. Однак це тільки так здається. Вас ніхто не збирається організовувати їхати з групою з незнайомими людьми, особливо, якщо Ви виражений індивідуаліст. Якщо ж напроти, Ви людина контактна і комунікабельна, то автобусний тур придуманий спеціально для Вас. Адже колектив – сила в конфліктних ситуаціях, а з практики відомо, що після поїздок нерідко формуються групи, які подорожують разом в майбутньому.

Автобусний тур можна порівняти з довготривалою екскурсією по європейським країнам, який цілком можна назвати: «Галопом по Європі». Що ж, іноді можна і галопом, адже це непоганий спосіб для того, щоб познайомитись з багатою культурою та історією найрізноманітніших країн Старого Світу. Так, якщо Ви націлені здійснити автобусний тур у Францію з України, вам доведеться проїхати такі країни, як Угорщина, Австрія та Німеччина, щоб туди потрапити. Назад Ви поїдете також через ці ж країни, але зауважте, вже по іншим дорогам та через інші міста. І ще однією важливою перевагою автобусного туру є те, що в процесі слідування ні поїзд, ні авіа тур не надають Вам гіда. Ну і з корисних порад бажано запам’ятати, що в автобусі ліпше займати місце не на початку, а в кінці салону, оскільки через всі вікна це дає чудовий огляд,а те, що відбуваєтеся в салоні зможе Вас неабияк потішити в дорозі. Постарайтесь зав’язати з водієм приятельські відносини, так як це людина, непевно знаюча і саме завдяки їй, Ваша поїздка може поповнитись заходами, непередбаченими програмою. Ну, а який з автобусних турів обрати – вирішувати тільки вам самим.