Автобусні тури

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ АВТОБУСНИХ ТУРІВ ПО ЄВРОПІ

Рік за роком автобусні тури по Європі стають все популярнішими серед українських туристів. Останнім часом у зв’язку з різким підвищенням попиту на такий вид подорожі європейські консульства почали розширювати пакет документів, необхідних для оформлення віз, розтягувати строки розгляду заявок, а також посилювати вимоги.

Автобусні тури є одним із найдешевших способів подорожі по європейському континенту, оскільки за відносно невеликі гроші у туристів з’являється можливість побувати в декількох країнах і побачити величезну кількість відомих на весь світ пам’яток.

На превеликий жаль, автобусні тури  Європою підходять не кожному, тому про всі майбутні позитивні і негативні моменти слід задуматись заздалегідь, щоб не зіпсувати довгоочікувану відпустку.

Головна перевага автобусного туру – це, по-перше, достатньо низька вартість порівняно з іншими видами подорожі по Європі.

По-друге, насичена екскурсійна програма дозволить туристу за порівняно нетривалий проміжок часу випробувати на собі місцевий колорит і побачити власними очима більшу частину пам’яток будь-якої обраної держави. Вагомий недолік такої програми для частини мандрівників полягає в тому, що не кожен зможе витримати «шалений» ритм величезної кількості різноманітних екскурсій. Важливо і те, що деяка частина побаченого змішається і найближчим часом забудеться, хоча найцікавіше, безсумнівно, залишиться в спогадах на довгі роки. Висновок: задовго до купівлі автобусного туру мандрівнику необхідно адекватно розцінити власні сили.

Під час подорожі на автобусі неможливо відчути дефіцит спілкування. При певному настрої довге сумісне проводження часу в автобусному турі випливає в подальшому в дуже теплі дружні стосунки між людьми із самих різних міст, які при вдалому збігу обставин підтримуються протягом багатьох років. Над цим моментом слід задуматись, якщо турист не дуже комунікативний і не збирається виправляти ситуацію, що склалась або просто хоче відпочити морально, без спілкування з великою кількістю незнайомих людей. Кожен може знайти в даному моменті як переваги, так і суттєві недоліки.

В бюджетних автобусних турах по Європі зустрічаються достатньо різні готелі, оскільки тут все сильно залежить й від обставин, й від долі вдачі. Практично всі готелі, від самих середніх до дуже хороших, розташовуються в спальних районах, що ускладнює самостійні прогулянки туристів і пізні повернення в готель з центру міста, де, безперечно, можна побачити велику кількість пам’яток і місцевих розваг.

Важлива перевага будь-якого автобусного туру – це можливість побачити майже всю країну транзитом, а в окремих випадках й декілька країн. По дорозі мандрівники можуть споглядати також крихітні села і малочислені містечка, повною мірою насолодитись європейськими дорогами, сервісом і національною кухнею придорожніх закусочних і закладів, що зустрічаються на шляху.

Однак розплачуватись за такі переваги в порівнянні з авіа-туром доведеться довгими годинами проходження таможні. Так, в очікуванні проштамповки паспортів всіх пасажирів, туристам доводиться коротати на кожному кордоні близько двох-трьох годин.

Часто виявляється, що автобуси по рівню комфорту пасажирів не відповідають встановленим стандартам тієї країни, в яку відправляються подорожуючі. На рахунок цього моменту також варто замислитись перед придбанням автобусного туру, оскільки довгоочікувана подорож може перетворитись в суцільні тортури.

Незважаючи на безсумнівні переваги, такий вид активного відпочинку, як автобусний тур, підходить далеко не всім, і далеко не всі чітко усвідомлюють, що їх очікує в мандрівці і з якими труднощами доведеться стикнутись. Але якщо туриста не бентежать всі вищеперераховані негативні моменти автобусного туру по Європі, і він все ще твердо націлений вирушити саме в таку захоплюючу подорож, бажає максимально охопити всі можливі культурні цінності, означає, що ця людина – природжений турист-автобусник.