• USD:
  • EUR:

Другая информация

ЗБИРАЙ-КА ВАЛІЗУ

Дитина їде за кордон. Батьки не веселяться, і очі у них не горять: коли тяганина з документами залишилась уже в минулому, назріває така проблема, як «зібрати дитину». Саме про збори в цій статті піде мова, враховуючи спостереження адміністраторів групи, особистий досвід деяких батьків і побажання професіоналів із різних агентств.

Гроші

Скільки ж грошей потрібно дати своїй дитині, визначити дуже важко. Мами перемовляються і нервово запитують: а ти як думаєш, 200 доларів вистачить? У мами, чия дитина їде з чужою групою хвилювань ще більше: раптом мій буде найбідніший серед інших, найгірше одягнутий? Спокій і тільки спокій! На літні тури за кордон їдуть певний соціальний шар, і Ваша дитина в тому числі,  повинна опинитись серед таких же собі подібних дітей. Серед них також буває попадаються особи, люблячі недбало махати банкнотами, але нервувати зовсім не обов’язково. На харчування гроші давати майже не обов’язково: зазвичай дітям дають як мінімум трьох разове харчування і на всілякі виїзди надають сухий пайок. При не дуже «крутих» запитах (морозиво, цукерки, газована вода) потрібно не більше 2-3 євро в день, це приблизно 30-40 на всю двох тижневу поїздку. Дітей відвозять в парки з атракціонами, всілякі аквапарки та інші не менш захоплюючі місця. В ціну поїздки скоріш за все включається тільки доставка дитини до місця призначення, квиток Вам доведеться придбати окремо, а Він може коштувати приблизно від 7-8 до 30-40 євро. Дешеві білети зазвичай в музеї і на виставки, якими іноді цікавляться допитливі діти; в деякі музеї пускають навіть безкоштовно, а тим більше школярів. Додамо в середньому ще п’ятдесят євро на квитки в різноманітні місця розваг (але краще все-таки буде попередньо поцікавитись, куди діти попрямують і скільки будуть коштувати вхідні білети).

Якщо ж Ваша дитина більш-менш доросла і розумна, щоб їздити самостійно, або навіть мовна школа може забезпечити його дорослим супутником для не включених в програму поїздок по різним окраїнам, додайте ще декілька грошиків на квитки (поїздка в сусіднє місто може коштувати двадцять євро). Додайте до цього ще 20 на непередбачені витрати: раптом ваше чадо пропустить потрібний потяг? Ще варто додати на випадкові незаплановані трати, це корисно навіть для дорослих. Також потрібно закинути грошей на телефонну картку, якщо ви не даєте дитині брати з собою мобільний телефон. Десяти євро Вашому чаду повинно вистачити на регулярні дзвінки протягом всього відпочинку. В деяких країнах банки (роблять обмін грошей тільки там) працюють всього лише до обіду. Якщо Вашій дитині в перший вечір приїзду і найперші вихідні раптом знадобляться гроші, дайте йому маленьку суму грошей в місцевій валюті. Також скажіть, що  банкноти, які залишаться, краще за все буде обміняти на долари чи або навіть євро, а не везти з собою на Батьківщину набиті кишені з місцевими копійками і екзотичну валюту. Скільки грошей давати дитині на покупки – вирішувати Вам самим. Можете встановити грань: до прикладу, нічого дорожчого, скажімо, двадцяти євро, купляти не можна ні в якому разі. В загальному на аби які сувенірчики сім’ї і друзям вистачить приблизно 50 євро. Склавши всі ці витрати, отримуємо на два тижні близько «200 плюс» (плюс на ваш розсуд). Обов’язково скажіть своїй дитині, що вона зовсім не повинна витратити всі гроші до копійки. Гроші зазвичай віддають керівникам групи, щоб він їх видавав при необхідності. Не потрібно також пришивати кишеньки до трусів, дитину можуть за це засміяти, бананка чи нагрудний гаманець – набагато зручніше і практичніше.

Одяг

Речі беремо з того розрахунку, що 3-4 комплекти одягу на тиждень має вистачити; при можливості треба так і робити, буде менше прання. При зборах необхідно все ж прислуховуватись до забаганок дитини. Не потрібно класти річ, яка їй не подобається,  особливо якщо ця річ теплий светр чи який-небудь дощовик: дитя тоді буде гуляти напівголе під дощем. Нехай дитина сама збирає свої речі. Розсіяним дітям потрібно показати, куди і що ви поклали, а ще кращим варіантом буде все розкласти по окремим пакетам, наклеїти стрічку паперового скотчу і написати яскравим маркером: «Носки», «Білизна», «Зелений костюм», «На відпочинок». Одяг краще всього обрати такий, який не потрібно буде гладити і можна пошарово знімати і одягати – найкращим поєднанням буде бавовняно-трикотажний одяг разом із светрами, курточками і різними джинсами. Із ошатного можна покласти тільки лише дискотечний наряд.
В пляжних регіонах краще всього носити сонцезахисні окуляри, крем від загару і на всяк випадок мазь від сонячних опіків (деситин, бепантен, в аптеці Вам точно підкажуть). Також потрібно покласти пляжний рушник. А також нагадайте, що мокрі речі після аквапарку необхідно діставати із сумки і обов’язково просушувати. Добре переконати дитину не бігати мокрим по вітру, сказати щоб сушив волосся перед виходом, і не брав із собою окуляри на високу водяну гірку  (вони ламаються при вході у воду). Перед нирянням потрібно також зняти лінзи. Не ходити босоніж по туалеті (покладіть дитині легкі шльопанці). Але цього особливо йому і не потрібно розказувати, тому що він буде дивитись у стелю і думати, як би все-таки скоріш втікти від вашого цього занудства. Для різних походів, спорту, всеможливих екскурсій обов’язково покладіть йому кросівки. Також можна покласти пластир для збитих колінок. І ще: не забудьте покласти парасольку, голку, ґудзик, нитки основних кольорів, булавочки, декілька пачок паперових носових серветок. Книжку (хорошу – на його думку), ігри (зазвичай діти люблять магнітні шашки, гру «Ерудит» і так далі), можете покласти комікси або збірник сканвордів. Увага мами дівчаток, забезпечте їх чим-небудь на випадок критичних днів. В іншій країні те, що потрібно, буває важко знайти, приходиться купляти чи брати в оточуючих.

Для справи

Авто ручка (краще всього декілька штук) і зошит потрібні навіть в дорозі: грати в футбол чи хрестики-нолики. Також необхідний іноземно-російський словник, російсько-іноземний кишеньковий словничок для рівнів нижче upper intermediate. Якщо дитина полюбляє гуляти сама і спілкуватись з  аборигенами, знайдіть розмовник, але користі від цього не буде дуже багато. Можна взяти з собою фломастери, до кінця всього навчання у школярів раптом прокидається таке бажання, як намалювати стінгазету.

Ліки

Надзвичайний факт: що коли хтось застуджується за кордоном, часто майже ніхто з оточуючих не в змозі допомогти навіть самими примітивними ліками. Самолікування – це завжди погано, але при нежиті чи головній болі лікаря скоріше за все не викличуть. В аптечку повинні покласти: смоктальні цукерки з антисептиком чи антибактеріальний балончик; спрей або каплі в ніс; жарознижуючі і знеболювальні порошки або порошки «від простуди»; антисептичні таблетки; таблетки від поносу; при харчовому отруєнні знадобиться активоване вугілля. Про будь-який із всіх цих ліків треба детально написати: коли, скільки і що потрібно пити. У всіляких спортивних таборах або тур походах потрібен буде шматочок еластичного бинту (при всіляких розтягненнях) а також знеболююча мазь. Обов’язково про специфічні хвороби дитини потрібно сказати керівнику групи.